Glasslift Glasslift
  • Home
  • Sprzedaż
    • Mini żurawie
    • Ssawki do szkła SCHMALZ
    • Manipulatory SMARTLIFT
    • Żurawie dekarskie PAUS
    • Wózek transportowy
  • Wynajem
    • Mini żurawie
    • Ssawki do szyb
    • Manipulatory do przenoszenia szyb
    • Żurawie dekarskie
  • Usługi
  • Realizacje
  • Press room
  • Blog
  • Kontakt
  • Zamawiam

AKTUALNOŚCI | CASE STUDIES | ARTYKUŁY

Blog: Aktualności

28 października 2020 Glasslift Aktualności Nie ma komentarzy

Urządzenia do montażu szkła a rynek stolarki w Polsce

Rozpoczynamy cykl artykułów na temat rynku stolarki w Polsce oraz profesjonalnych urządzeń do transportu i montażu szkła. Informacje zgromadzone w artykułach są efektem naszego wieloletniego działania na polskim rynku stolarki, współpracy z najlepszymi europejskimi producentami oraz z różnorodnymi klientami. Cykl zaczynamy od analizy, jaki wpływ ma architektura użytkowa na rynek stolarki, jak kształtuje się ten rynek w Polsce oraz jakie urządzenia pozwalają nadążyć za zmianami i oczekiwaniami inwestorów. Polecamy również alternatywne metody finansowania zakupu urządzeń do transportu i montażu szkła. Zapraszamy i życzymy miłej lektury!

Wpływ architektury użytkowej na rynek stolarki

Rynek stolarki jest nierozerwalnie związany z architekturą użytkową, dlatego musi płynnie dostosowywać się do nowych trendów. Innowacje technologiczne są więc wypracowywane głównie po to, by pomóc spełnić oczekiwania inwestorów. Od kilku lat popularność znowu zdobywają projekty, w których uwzględniono duże, jasne przestrzenie. Architektura użytkowa sięga do lat 30. XX wieku, szukając tam inspiracji. Wzoruje się na nowoczesnych jak na tamte czasy domach amerykańskich, w których prym wiodły duże przeszklenia. Warto jednak zwrócić uwagę na aspekt technologiczny – niemal 100 lat temu  montowano okna szklane osadzone w cienkich drewnianych ramach. Dzisiaj w modnych domach jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych również dominują duże przeszklenia. Są to jednak okna z pakietami trzyszybowymi – ciężkie i masywne, dlatego wymuszają na rynku stolarki znalezienie efektywnych sposobów montażu. Jak w takim razie wygląda dzisiaj rynek stolarki w Polsce?

Jak zmienił się rynek stolarki w Polsce?

Polscy inwestorzy chętnie wybierają duże przeszklenia, a dowodem na to jest między innymi stale rosnący popyt na domy – nowoczesne stodoły. Salon i jadalnia pełne naturalnego światła, widna sypialnia z pięknym widokiem to marzenie niejednej rodziny. Nieruchomości z niewielkimi oknami zostały niemal wyparte z katalogów architektury użytkowej i zastąpione przez domy z dużymi przeszkleniami. Jednocześnie, by budynki spełniały wymogi formalne, inwestorzy są zmuszeni do stosowania pakietów trzyszybowych (dwukomorowych). To wszystko sprawiło, że obecnie wielkie okno przeznaczone do montażu w salonie często waży około 600-800 kg, a jego transport i montaż wymaga zaangażowania kilku osób lub użycia specjalistycznego sprzętu do przenoszenia szyb wielkogabarytowych.  Jakie inne czynniki mają wpływ na rynek stolarki w Polsce?

Co oddziałuje na polski rynek stolarki?

Polski rynek stolarki jest podporządkowany trendom architektury użytkowej – to one są motorem napędowym jego rozwoju technologicznego. Innowacje sprawiły, że modne stały się duże przeszklenia – tafle o powierzchni nawet 18 m2, a standardem – lekkie i wytrzymałe konstrukcje aluminiowe. Jednocześnie producenci okien muszą dostosować się do polskich oraz unijnych przepisów i regulacji dotyczących ochrony środowiska, czy budownictwa. Jedną z norm narzuconych przez Wspólnotę jest zmniejszenie minimalnej przepuszczalności cieplnej budynków. By osiągnąć nowy parametr, producenci musieli zacząć wytwarzać okna trzyszybowe, których waga zwiększyła się znacznie w porównaniu do standardowego okna jednokomorowego.  Jednocześnie zmiana struktury zatrudnienia oraz zawirowania na polskim rynku pracy miały wpływ na to, że obecnie brakuje wykwalifikowanych monterów. Dlatego dzisiaj firmy montażowe stają przed trudnym dylematem: okna ważą o wiele więcej niż jeszcze kilka lat temu, a jednocześnie jest mniej pracowników, którzy mogą wykonać montaż – jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Jakie urządzenia pozwalają nadążyć za zmianami?

Nie tylko polski rynek stolarki staje przed dylematami. Producenci urządzeń do montażu i transportu szkła, chcąc sprostać oczekiwaniom inwestorów, zaczęli pracować nad nowymi technologiami. Szukali rozwiązań, które pomogą im stworzyć urządzenia o dużym udźwigu przy zachowaniu niezbędnej precyzji działania. Istotne było również pozostawienie sterowania w rękach operatora oraz zaprojektowanie na tyle czułego systemu, by – przy odpowiednich umiejętnościach obsługi – nie dochodziło do uszkodzeń materiału. Kilka lat pracy i testów sprawiło, że obecnie na rynku europejskim są dostępne wydajne i zaawansowane technologicznie urządzenia do transportu i montażu szkła. Prym wiodą: mini żurawie, żurawie dekarskie z dołączonymi ssawkami do szkła i manipulatory do przenoszenia szyb o różnej masie i gabarytach. Solidne zaplecze techniczne stało się bazą niezbędną do prowadzenia biznesu na rynku stolarki. Dlatego wielu przedsiębiorców podejmuje decyzję o zakupie urządzeń do transportu i montażu szkła, korzystając z oferty Glasslift. Niektórzy właściciele firm szukają jednak alternatywnych form finansowania tej inwestycji.

Zakup, leasing, wynajem – jak sfinansować urządzenia do montażu i transportu szkła?

Zakup nowoczesnego i zaawansowanego technologicznie urządzenia do transportu i montażu szkła to inwestycja, która nie mieści się w budżecie wielu firm. Dobrą alternatywą może okazać się leasing sprzętu, ponieważ bez specjalistycznych maszyn firmom ciężko zachować konkurencyjność rynkową i podejmować się realizacji nowych zleceń. Przedsiębiorcy korzystają z finansowania zewnętrznych instytucji i budują swój park maszynowy, biorąc jednocześnie na siebie comiesięczne obciążenie finansowe. Kolejnym rozwiązaniem proponowanym przez firmę Glasslift jest wynajem urządzeń do transportu i montażu szkła. To opłacalny wybór, jeśli solidne maszyny potrzebne są jedynie przez kilka miesięcy w roku, okazjonalnie przy większych zleceniach. Firmy montażowe nie tylko nie muszą w takiej sytuacji ponosić kosztów zabezpieczenia i utrzymania urządzeń, są również zwolnione z opłacania wysoko wykwalifikowanych pracowników w okresach, gdy pracy jest mniej. Tym samym mogą płynnie dostosowywać się do bieżących oczekiwań rynku, a wolne środki przeznaczyć na inne cele.

Wynajem urządzeń do transportu i montażu szkła w Glasslift

Oferujemy naszym klientom – firmom montażowym, budowlanym i deweloperom wynajem wysokiej jakości urządzeń do transportu i montażu szkła. W naszej bazie sprzętowej zgromadziliśmy nowoczesne maszyny: mini żurawie, żurawie dekarskie, ssawki do szkła oraz manipulatory do przenoszenia szyb z najlepszych europejskich fabryk. Skompletowaliśmy zaawansowaną technologicznie bazę oraz zespół doświadczonych operatorów, dla których praca z dużymi przeszkleniami jest codziennością. Dzięki temu możemy zaoferować nie tylko wydajne maszyny, ale również ich obsługę na najwyższym poziomie.

Rynek stolarki w Polsce jest podatny na trendy architektury użytkowej a jednocześnie musi dostosować się do obowiązujących przepisów prawa. Wymaga to nieustannego modyfikowania usług i sięgania po zaawansowane technologicznie rozwiązania. Nowoczesne urządzenia do transportu i montażu szkła doskonale spełniają wymagania firm zajmujących się stolarką oraz deweloperów i prywatnych inwestorów. Dzisiaj praca z nowymi technologiami to nie propozycja a konieczność, która ma pomóc utrzymać się na dynamicznie zmieniającym się  rynku stolarki, zachować konkurencyjność i ciągłość zleceń.

Czytaj więcej
17 czerwca 2019 admin Aktualności Nie ma komentarzy

Jak wygląda transport dużych okien?

Przewóz okien wbrew pozorom nie jest łatwy, a wszystko za sprawą ryzyka ich uszkodzenia. Jest ono większe, im większe jest okno. Ponieważ szyby wielkoformatowe są teraz niezwykle popularne, coraz więcej osób zastanawia się, jak wygląda transport dużych okien. Czytaj dalej, a poznasz odpowiedź.

Istnieje kilka sposobów
Transport dużych okien może odbywać się na kilka sposobów, a najczęściej wybierane są trzy. Trzeba przy tym podkreślić, że wybór zależy przede wszystkim od rozmiaru i wagi szyby.

1. Przyczepa

Aby transport okna mógł odbyć się przyczepą, trzeba zamontować na niej odpowiedni stojak. To o niego szyby będą się opierać. Koniecznie muszą być w pozycji pionowej, dzięki czemu potencjalne uszkodzenia nie powinny wystąpić. Warto też zadbać o to, aby między ramy włożyć kawałek styropianu. Podłogę przyczepy należy dodatkowo wyłożyć jakimś miękkim materiałem.

Niestety, przyczepy są nie najlepszym wyborem w przypadku dużych okien. Wynika to z ich relatywnie małej stabilności i zazwyczaj niskiej ładowności. Zawsze przed transportem okna należy więc sprawdzić, ile kilogramów można przewieźć daną przyczepą. Jeżeli okno jest cięższe, lepiej odpuść sobie ryzykowną wyprawę i rozważ inne opcje. Dobrze, aby istniała też możliwość przykrycia szyby plandeką.

2. Samochód

Jak wygląda transport dużych okien samochodem? Tak naprawdę nie różni się znacznie od transportu przyczepą. Auto również musi być wyposażone w stojak i mieć określoną ładowność. Dodatkowym problemem mogą okazać się ograniczenia związane z jego rozmiarem. Jeżeli okno jest dość duże, przewiezienie go w pozycji pionowej w samochodzie może być niemożliwe – szyba po prostu się nie zmieści. Jest to więc dobre rozwiązanie, ale tylko wtedy, gdy okno spełnia określone parametry.

3. Specjalistyczne maszyny

Okna ważące po kilkaset kilogramów przewozi się zazwyczaj specjalistycznymi maszynami. Są one powszechnie stosowane na budowie, a ich wypożyczenie możliwe jest w całej Polsce. Zastanawiasz się, jak wygląda transport dużych okien za pomocą takich rozwiązań? Już tłumaczymy.

Najpopularniejsze są dwie maszyny: mini żurawie MAEDA oraz manipulatory (marki Smartlift lub UPLIFTER). Obie cechują się dużym udźwigiem i innymi udogodnieniami, które sprawiają, że okno jest zarówno transportowane, jak i osadzane w sposób maksymalnie bezpieczny. Ponieważ są to maszyny szczególnie zalecane przy transporcie dużych okien, poświęćmy im trochę więcej czasu.

Żurawie MAEDA

Mini żurawie mają bardzo duży udźwig. Niektóre modele potrafią podnieść ciężar nawet do prawie 4 ton. Warto jednak podkreślić, że maszyny zachowują przy tym kompaktowe rozmiary. Można nimi wjechać nawet do windy czy przejść przez zwykłe drzwi. Cechują się również niebywałą precyzją i są wyposażone w pilot zdalnego sterowania. To niewątpliwie bezpieczny sposób na transport dużych okien, ale w wielu przypadkach może być “przesadą”. Oznacza to, że nie ma sensu transportować mini żurawiem okien, które ważą mniej niż tonę.

Manipulatory do szkła

Tam, gdzie potrzebna jest precyzyjna maszyna do transportu szkła, które waży kilkaset kilogramów, sprawdzają się najlepiej właśnie manipulatory do szkła. Ich udźwig wynosi ponad 600 kg, są małe i proste w użytku. Z ich pomocą transport przebiega bezpiecznie, a montaż jest maksymalnie precyzyjny.

Czytaj więcej
24 kwietnia 2019 admin Aktualności Nie ma komentarzy

Montaż drzwi podnoszono-przesuwnych HS – na co zwrócić uwagę?

Okna typu HS, a konkretniej drzwi tarasowe typu HS, są w modzie. Wyglądają efektownie oraz stanowią jedno z rozwiązań architektonicznych, dzięki którym pomieszczenia nabierają światła i przestrzeni. Jednocześnie okna HS stają się coraz większe, a w związku z tym ich montaż wymaga nowych rozwiązań.

Na co zwrócić uwagę w montażu drzwi tarasowych typu HS?

Montaż drzwi podnoszono-przesuwnych w wielu aspektach nie różni się od standardów prawidłowego montażu wszystkich rodzajów okien. Są jednak rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

  • Prawidłowe podparcie progu jest kluczowe, ponieważ niestabilne drzwi HS są nie tylko wadliwe, ale przede wszystkim niebezpieczne. Bez względu na konstrukcję i rodzaj poszerzeń pod progiem trzeba poświęcić temu etapowi po prostu wiele uwagi. Pamiętaj też, że możliwość regulacji drzwi HS jest bardzo ograniczona; ciężko będzie później o poprawki.
  • Poszerzenie systemowe są dodatkowym wsparciem prawidłowego podparcia progu. W trakcie montażu okien tarasowych typu HS, trzeba je odpowiednio wypoziomować i zakotwić, co sprawia, że są zabezpieczone przed posadzką wewnętrzną.
  • Alternatywną opcją dla poszerzeń systemowych są podwaliny z materiału izolacyjnego. Również wspierają prawidłowe podparcie progu, ale przy tym zachowują swoje unikalne właściwości. Podwaliny izolują ciepło, chronią przed wilgocią i wiatrem oraz są niezwykle wytrzymałe. Ponadto ich montaż jest prostszy od poszerzeń systemowych.
  • Odpowiedni transport drzwi tarasowych HS to kolejna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę. Coraz to większe gabaryty okien sprawiają bowiem, że należy szukać urządzeń, które precyzyjnie i bezpiecznie je przetransportują oraz zamontują. W tego typu zadaniach najlepiej sprawdzają się manipulatory, dobre przyssawki lub mini żurawie. W końcu drzwi HS to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie warto ryzykować, kiedy można wypożyczyć precyzyjny i niezawodny sprzęt.

Postaw na profesjonalizm

Montaż drzwi podnoszono-przesuwnych HS zależny jest przede wszystkim od wykonawców. Pamiętaj więc, aby wybrać doświadczonych profesjonalistów, którzy zwrócą uwagę nie tylko na prawidłową instalację, ale oszacują też, które rozwiązanie sprawdzi się w danym przypadku najlepiej. W końcu technika montażu drzwi tarasowych HS zależna jest od wielu czynników.

Postaw również na fachowców w kwestii transportu drzwi podnoszono-przesuwnych HS. Kiedy projekt zakłada duże gabaryty i wymaga użycia mini żurawia czy manipulatora, należy pamiętać o operatorze. To on zapewnia maksimum bezpieczeństwa i precyzji w użytkowaniu tych niepozornych maszyn.

Czytaj więcej
8 lutego 2019 admin Aktualności Nie ma komentarzy

Montaż okien wielkoformatowych

W ostatnich latach rynek szkła w Polsce rozwija się bardzo szybko. W budynkach pojawiają się bardzo duże powierzchnie szklane, a montowane szyby mają coraz większe formaty i ciężar. Wspaniałe wizje architektów już nie tylko są realizowane w obiektach użyteczności publicznej czy biurowcach, ale coraz śmielej wkraczają do budownictwa jednorodzinnego. Na przykład witryny w salonie ważące kilkaset kilogramów bądź okna tarasowe o szerokości kilku, a nawet kilkunastu metrów dziś już nie wzbudzają dużego zdziwienia.

Czytaj więcej
Najnowsze wpisy
  • Mini żurawie – zaawansowane urządzenia do transportu i montażu szkła
  • Profesjonalne urządzenia do transportu i montażu szkła: manipulatory do szkła.
  • Profesjonalne urządzenia do transportu i montażu szkła: ssawki do szkła
  • Urządzenia do montażu szkła a rynek stolarki w Polsce
  • Szklane okna wpływają na zmiany klimatu – czy nowe technologie mogą to zmienić?
Kategorie
  • Aktualności
  • Artykuły
  • Case studies
  • Wszystkie wpisy
Archiwa
  • Styczeń 2021
  • Grudzień 2020
  • Październik 2020
  • Kwiecień 2020
  • Marzec 2020
  • Luty 2020
  • Styczeń 2020
  • Grudzień 2019
  • Listopad 2019
  • Październik 2019
  • Wrzesień 2019
  • Sierpień 2019
  • Lipiec 2019
  • Czerwiec 2019
  • Maj 2019
  • Kwiecień 2019
  • Marzec 2019
  • Luty 2019

Kontakt

Glasslift Sp. z o. o.

ul. Długa 15

95-100 Zgierz

 

 

+48 504 304 604

info@glasslift.pl

  

NIP 7322188993

REGON 369280522

KRS 0000714599

  

NUMER RACHUNKU BANKOWEGO ING:

PLN: 49 1050 1461 1000 0090 3140 7241

EUR: 75 1050 1461 1000 0090 3140 7258

mini żurawie | manipulatory | ssawki | żurawie dekarskie | windy dekarskie| podnośniki koszowe
2016 All Rights Reserved