1. Start
 2. Blog
 3. Manipulator Glassworker GW 625 – charakterystyka
01

Artykuł

Manipulator Glassworker GW 625 – charakterystyka

Dobry manipulator do szyb powinien gwarantować precyzyjną i komfortową pracę, nawet jeśli montaż dotyczy bardzo ciężkich okien. Jednym z polecanych modeli tego typu jest Glassworker GW 625. Jakie ma specyfikacje i czy na pewno warto go wybrać? Doradzamy.

GW 625 – funkcjonalność

Manipulator Glassworker GW 625 został stworzony z myślą o transporcie ciężkich, największych szyb i wielkogabarytowych pakietów szyb. Służy przede wszystkim do montażu stolarki okiennej, ale świetnie sprawdza się też w instalacji elewacji parterowych, zadaszeń, ogrodów zimowych/werand i innych podobnych konstrukcji. Dzięki kompaktowym wymiarom można go używać również wewnątrz budynku. Doskonale porusza się zarówno na płaskiej powierzchni, jak i na nierównym gruncie.

Główne zalety

Jedną z największych zalet GW 625 jest udźwig połączony z niewielkimi wymiarami. Manipulator jest w stanie przetransportować szyby o wadze do 625 kg, chociaż jednocześnie mieści się w zwykłych drzwiach. Dzięki takim parametrom GW 625 jest bardzo uniwersalnym mini dźwigiem, który sprawdza się w pracach o różnym charakterze.

Dodatkowo manipulator Glassworker ma też wbudowany moduł bezprzewodowego sterowania ramieniem i ssawką. To zwiększa znacznie komfort pracy i precyzję. Biorąc pod uwagę duży montaż pionowy (3,10 m) i pułapowy (3,60 m), należałoby powiedzieć, że GW 625 sprawdza się w większości standardowych prac wymagających transportu wielkogabarytowej stolarki okiennej. Więcej informacji znajdziesz w danych technicznych poniżej.

Dane techniczne GW 625

 • Udźwig: 625 kg Masa całkowita: 1190 kg
 • Masa obniżona: 890 kg (bez przeciwwagi)
 • Wysokość całkowita: 1 740 mm
 • Szerokość całkowita: 830 mm (800 mm)
 • Długość całkowita: 2 250 mm
 • Przechylanie urządzenia przyssawkowego: 93° do przodu/ 45° do tyłu
 • Przesuw boczny: 50 mm
 • Prąd ładowania: 230 V Akumulatory 24 V / 2 x 150 Ah
 • Napęd kół przednich: 2000 Watt
 • System przyssawek próżniowych: prawdziwy system dwuobwodowy
 • Talerze przyssawkowe: 6 szt. Ø350 mm
Sprawdź  Bezpieczny transport szkła – jakie urządzenia będą najlepsze?

 

Czy warto wybrać Glassworker GW 625?

GW 625 to niewątpliwie bardzo dobry manipulator, który sprawdzi się w wielu zadaniach. Jeśli zależy ci na dobrym sprzęcie do transportu i montażu ciężkich szyb, na pewno sprawdzi się idealnie. Pamiętaj jednak, aby dokładnie przeanalizować to, jakiego udźwigu potrzebujesz. W niektórych pracach lepiej może się sprawdzić mini żuraw.

Glassworker GW 625 wypożyczysz, kontaktując się z nami.

Adres

Glasslift Sp. z o. o.
ul. Długa 15
95-100 Zgierz

Pełen kontakt
Pełen kontakt

Działamy na terenie całej Polski

Mapa

Główna baza sprzętowa: Rzgów koło Łodzi

Pozostałe bazy sprzętowe: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Częstochowa, Katowice