1. Start
  2. Blog
  3. Przenoszenie szkła wielkogabarytowego – kupno czy wynajem sprzętu?
01

Artykuł

Przenoszenie szkła wielkogabarytowego – kupno czy wynajem sprzętu?

Szkło wielkogabarytowe wymaga użycia odpowiednich urządzeń. Wśród nich można wymienić zawiesie próżniowe, manipulatory do szkła i mini żurawie. Lepiej jest je kupić czy wypożyczyć? Radzimy, jak podjąć dobrą decyzję!

Ssawka do szkła

Ssawka do szkła, czyli po prostu zawiesia próżniowa, jest najtańszym sprzętem do przenoszenia szkła, przez co to też najpopularniejszy wybór.

Kupienie ssawki do szkła jest opłacalne wtedy, kiedy Twoja firma wykonuje zlecenia wymagające jej użycia. Specjaliści radzą, aby liczba zleceń z użyciem ssawki wynosiła przynajmniej 80% wszystkich zleceń. Należy też zastanowić się nad wagą montowanych szyb. Jeśli nie jest ona bardzo duża (do 300 kg), kupienie małej ssawki do szkła będzie opłacalne.

W przypadku cięższych szyb lepszym i tańszym wyborem będzie wynajem.

Manipulatory montażowe

Manipulatory to urządzenia małe, zwinne i niezwykle dokładne. Ich użycie znacznie skraca czas montażu, dzięki czemu coraz większa liczba firm decyduje się na wybór manipulatora właśnie.

Jeśli chodzi o kupno manipulatorów, to jest to trudne (praktycznie niemożliwe na rynku wtórnym) i raczej nieopłacalne. Znacznie łatwiej jest wynająć manipulator u sprawdzonej firmy, np. Glasslift, nawet na dłuższy okres. Ponadto przy wynajmie masz też zagwarantowane doradztwo, które w tym wypadku jest niemal niezbędne. O ile wybór ssawek nie sprawia problemów, to dobranie manipulatora montażowego wymaga już doświadczenia i znajomości branży.

Mini żuraw

To najcięższe maszyny, które mają największy udźwig. Dzięki temu stały się urządzeniami do tzw. zadań specjalnych. Tylko one podniosą szkło o wadze liczonej w tonach, jednocześnie mieszcząc się w standardowych drzwiach.

Kupno mini żurawia jest jednak ryzykowne. Należy taką decyzję dobrze przemyśleć, biorąc pod uwagę zarówno wysoką cenę maszyny, jak i to, czy Twoja firma miała już z nią doświadczenie. Obsługa urządzenia, chociaż stosunkowo prosta, wymaga pewnych umiejętności.

Jeśli koszt kupna mini żurawia jest dla Ciebie za duży, to nic takiego. Wynajem to prosta sprawa, a ceny takiej inwestycji są naprawdę przystępne. Wynajmując zyskujesz również pewność, że jakość sprzętu jest po prostu dobra.

Kupno czy wynajem?

Niezależnie od tego, którego urządzenia używasz do montażu szkła wielkogabarytowego, decyzja o jego kupnie powinna być dobrze przemyślana. Na pewno nie należy kupować sprzętu, aby stał i się kurzył. Ponadto trzeba mieć chociaż minimalne doświadczenie z każdym urządzeniem – zarówno z manipulatorem, jak i ssawkami.

Adres

Glasslift Sp. z o. o.
ul. Długa 15
95-100 Zgierz

Pełen kontakt
Pełen kontakt

Działamy na terenie całej Polski

Mapa

Główna baza sprzętowa: Rzgów koło Łodzi

Pozostałe bazy sprzętowe: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Częstochowa, Katowice