1. Start
  2. Blog
  3. Wysoka wydajność w ograniczonej przestrzeni: Smartlift SL 1009 i skomplikowana wymiana dużej szyby
01

Artykuł

Wysoka wydajność w ograniczonej przestrzeni: Smartlift SL 1009 i skomplikowana wymiana dużej szyby

Niedawno mieliśmy przyjemność pracować przy zleceniu związanym z wymianą dużej szyby w miejscu o bardzo ograniczonej przestrzeni. W tym zadaniu pomógł nam niezastąpiony Smartlift SL 1009 – urządzenie, które wykazuje się niezawodnością nawet w najbardziej wymagających warunkach.

W pierwszym kroku, nasza ekipa musiała delikatnie wyjąć dekoracyjne drzewo rosnące dokładnie w miejscu, gdzie planowaliśmy ustawić manipulator do zdemontowania starej i zamontowania nowej szyby. Dzięki Smartlift SL 1009, manipulatorowi zdolnemu podnieść nawet tonę, wykonaliśmy to zadanie sprawnie i bezpiecznie. To urządzenie jest wyposażone w zaawansowany system hydrauliczny, który pozwala na precyzyjne sterowanie, co okazało się kluczowe w tak ciasnym otoczeniu.

Następnie przyszedł czas na demontaż uszkodzonej szyby. Dużej szyby o wymiarach 5380mm x 2570mm i masie 1037kg. Smartlift SL 1009 poradził sobie z tą ogromną szybą bez problemu, a dzięki innej maszynie z naszej floty, dźwigowi BG Lift M 400, zabraliśmy ją z manipulatora i umieściliśmy na specjalnym stojaku. Po tym, nowa szyba została podniesiona i podana przez M 400 do manipulatora Smartlift SL 1009. Następnie przy użyciu manipulatora szyba została podana w miejsce przygotowane do montażu. Wszystko pomimo tak ograniczonej przestrzeni przebiegło szybko i sprawnie. To jeszcze raz potwierdziło niezastąpioną rolę manipulatora Smartlift SL 1009 w trudnych zadaniach.

Niezwykła zdolność Smartlift SL 1009 do pracy w ograniczonych przestrzeniach była kluczowa w tym przypadku. Warto dodać, że pomimo wagi nowej szyby przekraczającej tonę, Smartlift SL 1009 zachował 13% dostępnej mocy.

To urządzenie, będące częścią naszej floty, jest dostępne do wynajmu i doskonale sprawdza się w różnych trudnych warunkach. Dla nas to nie tylko sprzęt. Dla nas to narzędzie, które pomaga nam sprostać największym wyzwaniom.

Jeżeli poszukujecie sprzętu o niezawodności Smartlift SL 1009, gotowego na najtrudniejsze zadania, serdecznie Was zapraszamy do współpracy!

Więcej informacji o manipulatorze Smartlift SL 1009 znajdziecie tutaj: https://glasslift.pl/sprzedaz/nowe/manipulatory/smartlift-sl1009-outdoor/

Adres

Glasslift Sp. z o. o.
ul. Długa 15
95-100 Zgierz

Pełen kontakt
Pełen kontakt

Działamy na terenie całej Polski

Mapa

Główna baza sprzętowa: Rzgów koło Łodzi

Pozostałe bazy sprzętowe: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Częstochowa, Katowice