1. Start
  2. Blog
  3. Mini żurawie – dlaczego warto je wynająć?
01

Artykuł

Mini żurawie – dlaczego warto je wynająć?

Małe dźwigi, czyli mini żurawie, zrewolucjonizowały rynek budowlany, jednak nie wszyscy wykorzystują ich możliwości optymalnie. Zazwyczaj wynika to z nieświadomości ich zastosowania. Niektórzy przepłacają nawet za popełnione błędy. Tłumaczymy więc, dlaczego warto wynająć mini żurawie.

Mini żurawie i ich możliwości

Mini żurawie to urządzenia, które są dużo mniejsze od standardowych dźwigów samojezdnych, dzięki czemu są też też bardziej uniwersalne. Służą do transportu przede wszystkim powierzchni płaskich, głównie szkła, w trudno dostępnych miejscach.

Największą wydajnością odznaczają się mini żurawie MAEDA, którymi Glasslift również dysponuje i oferuje ich wynajem. Są to dźwigi do zadań specjalnych. Zmieszczą się nawet w tradycyjnych drzwiach, dzięki czemu naprawdę ciężkie powierzchnie można transportować wewnątrz budynków i na tarasach lub dachach. Dodatkowo ich mobilność nie odbiera im siły. Niektóre modele mają udźwig nawet do 3,83 tony, a ich maksymalny zasięg roboczy wynosi do 16 metrów.

To urządzenia sterowane zdalnie za pomocą pilota. Wyposażone są w liczne czujniki, które nie tylko zwiększają ich możliwości, ale również alarmują operatora przed zagrożeniem.

Zastosowanie mini żurawi

Mini żurawie cechują się szerokim zastosowaniem. Najczęściej wykorzystywane są do transportu ciężkich tafli szkła (powyżej 600 kg) wewnątrz budynków. Wspomagają montaż okien i innych szklanych elementów, np. obecnie bardzo modnych szklanych balustrad w apartamentowcach.

Mini dźwigów używa się także do przenoszenia wielkogabarytowych obiektów wewnątrz budynków. Ciekawym przykładem takiego zastosowania jest transport maszyn w obiekcie przemysłowym lub… wniesienie samochodu na wystawę do centrum handlowego.

Mini żurawie – lepiej wynająć czy kupić?

Jeśli planujesz inwestycję, która wymaga użycia mini żurawia, prawdopodobnie nie wiesz, czy lepiej jest to urządzenie kupić, czy wynająć. Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ wszystko zależy od przeznaczenia. Jeżeli prowadzisz np. firmę budowlaną i wiesz, że mini dźwig przyda się w większości prac, które wykonujesz, inwestycja w jego zakup może być dobrym pomysłem. Warto mieć jednak pewność, że taki wydatek się zwróci i kiedy to nastąpi.

Sprawdź  Mini żurawie – zaawansowane urządzenia do transportu i montażu szkła

W 90 proc. przypadków mini żurawia warto jest wynająć i to z kilku powodów. Do większości przemawia cena. Jeżeli dźwig ma być używany sporadycznie, kupno urządzenia zwróciłoby się dopiero po kilku latach lub dłużej. Dodatkowo nieużywany sprzęt szybciej się zużywa, chociaż to swego rodzaju paradoks. Dużą zaletą wynajmu jest też sprawność urządzenia. Mini żurawie do wynajęcia są regularnie konserwowane i poddawane przeglądom. Zawsze masz więc pewność, że urządzenie działa poprawnie. Nie musisz martwić się awariami czy kosztami naprawy.

Adres

Glasslift Sp. z o. o.
ul. Długa 15
95-100 Zgierz

Pełen kontakt
Pełen kontakt

Działamy na terenie całej Polski

Mapa

Główna baza sprzętowa: Rzgów koło Łodzi

Pozostałe bazy sprzętowe: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Częstochowa, Katowice