1. Start
  2. Blog
  3. Montaż drzwi podnoszono-przesuwnych HS – na co zwrócić uwagę?
01

Artykuł

Montaż drzwi podnoszono-przesuwnych HS – na co zwrócić uwagę?

Okna typu HS, a konkretniej drzwi tarasowe typu HS, są w modzie. Wyglądają efektownie oraz stanowią jedno z rozwiązań architektonicznych, dzięki którym pomieszczenia nabierają światła i przestrzeni. Jednocześnie okna HS stają się coraz większe, a w związku z tym ich montaż wymaga nowych rozwiązań.

Na co zwrócić uwagę w montażu drzwi tarasowych typu HS?

Montaż drzwi podnoszono-przesuwnych w wielu aspektach nie różni się od standardów prawidłowego montażu wszystkich rodzajów okien. Są jednak rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

  • Prawidłowe podparcie progu jest kluczowe, ponieważ niestabilne drzwi HS są nie tylko wadliwe, ale przede wszystkim niebezpieczne. Bez względu na konstrukcję i rodzaj poszerzeń pod progiem trzeba poświęcić temu etapowi po prostu wiele uwagi. Pamiętaj też, że możliwość regulacji drzwi HS jest bardzo ograniczona; ciężko będzie później o poprawki.
  • Poszerzenie systemowe są dodatkowym wsparciem prawidłowego podparcia progu. W trakcie montażu okien tarasowych typu HS, trzeba je odpowiednio wypoziomować i zakotwić, co sprawia, że są zabezpieczone przed posadzką wewnętrzną.
  • Alternatywną opcją dla poszerzeń systemowych są podwaliny z materiału izolacyjnego. Również wspierają prawidłowe podparcie progu, ale przy tym zachowują swoje unikalne właściwości. Podwaliny izolują ciepło, chronią przed wilgocią i wiatrem oraz są niezwykle wytrzymałe. Ponadto ich montaż jest prostszy od poszerzeń systemowych.
  • Odpowiedni transport drzwi tarasowych HS to kolejna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę. Coraz to większe gabaryty okien sprawiają bowiem, że należy szukać urządzeń, które precyzyjnie i bezpiecznie je przetransportują oraz zamontują. W tego typu zadaniach najlepiej sprawdzają się manipulatory, dobre przyssawki lub mini żurawie. W końcu drzwi HS to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie warto ryzykować, kiedy można wypożyczyć precyzyjny i niezawodny sprzęt.

Postaw na profesjonalizm

Montaż drzwi podnoszono-przesuwnych HS zależny jest przede wszystkim od wykonawców. Pamiętaj więc, aby wybrać doświadczonych profesjonalistów, którzy zwrócą uwagę nie tylko na prawidłową instalację, ale oszacują też, które rozwiązanie sprawdzi się w danym przypadku najlepiej. W końcu technika montażu drzwi tarasowych HS zależna jest od wielu czynników.

Sprawdź  Najczęstsze pytania dotyczące wynajmu sprzętu do montażu i transportu szkła – nasze odpowiedzi

Postaw również na fachowców w kwestii transportu drzwi podnoszono-przesuwnych HS. Kiedy projekt zakłada duże gabaryty i wymaga użycia mini żurawia czy manipulatora, należy pamiętać o operatorze. To on zapewnia maksimum bezpieczeństwa i precyzji w użytkowaniu tych niepozornych maszyn.

Adres

Glasslift Sp. z o. o.
ul. Długa 15
95-100 Zgierz

Pełen kontakt
Pełen kontakt

Działamy na terenie całej Polski

Mapa

Główna baza sprzętowa: Rzgów koło Łodzi

Pozostałe bazy sprzętowe: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Częstochowa, Katowice