1. Start
  2. Blog
  3. Ssawka VIAVAC GB2 – co warto o niej wiedzieć?
01

Artykuł

Ssawka VIAVAC GB2 – co warto o niej wiedzieć?

W ofercie ssawek Glasslift znajduje się m.in. model od producenta VIAVAC – Compact Curved GB2. Wyjaśniamy krótko, czym się charakteryzuje, jakie ma specyfikacje i do czego służy. Być może właśnie takiej ssawki szukasz?

Ssawka VIAVAC GB2 – zastosowanie

VIAVAC COMPACT Curved to wyjątkowy podnośnik, bo umożliwia bezpieczny montaż zarówno płaskich paneli szklanych, jak i zakrzywionych. Można go dostosować do różnych promieni i do obu stron szkła. Używając VIAVAC GB2, możemy podnosić szkło i po wklęsłej stronie, i po wypukłej. Ssawki przylegają do szyby mocno, a o obniżeniu poziomu próżni informuje alarm dźwiękowy. VIAVAC można używać przez cały dzień, bo na tyle (zdaniem producenta) wystarcza akumulator.

VIAVAC GB2 – cechy urządzenia

VIAVAC GB2 to podnośnik próżniowy do szkła giętego. Jego maksymalny udźwig to 300 kg, ale warto podkreślić, że waga maszyny jest dużo mniejsza. Wynosi tyle, ile waga przeciętnego człowieka, czyli zaledwie 75 kg. Również wymiary urządzenia są kompaktowe, chociaż minimalny promień wynosi 1000 mm, a wymiary przyssawek to 1100×600 mm. Transport maszyny nie sprawia problemu.

 

Podnośnik posiada mechanizm pochylenia o 90 stopni, umożliwia obrót o 360 stopni (z blokadą co 90 stopni). Dzięki tym właściwościom praca z VIVAC GB2 jest wyjątkowo przyjemna. Maszyna dostosowuje się do nas, nie my do niej.

 

Urządzenie posiada wskaźnik poziomu naładowania baterii. Ostrzega użytkownika, kiedy coś jest nie tak np. akumulator rozładowuje się lub poziom podciśnienia jest niski. Dodatkowo VIVAC GB2 posiada 2 niezależne obiegi podciśnienia, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania maszyny.

 

Warto też wspomnieć o takich udogodnieniach jak: skrzynia na elementy elektryczne, wskaźnik podciśnienia, solidne uchwyty, cyfrowy wyświetlacz sterownika podciśnienia, regulowana rama.

VIVAC GB2 – czy warto?

Urządzenie VIVAC na pewno warte jest uwagi. Doskonale sprawdzi się do montażu i transportu zakrzywionych paneli szkła, które jak wiadomo – nie zawsze są bezpieczne. Praca na nim jest łatwa, chociaż wymaga  wyczucia typowego dla operowania ssawkami. 

Sprawdź  Czy przechowywanie szkła ma wpływ na jego przetwarzanie?

 

Jeśli jest to podnośnik, którego potrzebujesz do wykonywanych przez siebie prac, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci go udostępnimy.

Adres

Glasslift Sp. z o. o.
ul. Długa 15
95-100 Zgierz

Pełen kontakt
Pełen kontakt

Działamy na terenie całej Polski

Mapa

Główna baza sprzętowa: Rzgów koło Łodzi

Pozostałe bazy sprzętowe: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Częstochowa, Katowice