1. Start
  2. Blog
  3. Zawiesia próżniowe idealne do transportu szkła
01

Artykuł

Zawiesia próżniowe idealne do transportu szkła

Próżniowe zawiesia, czyli tzw. próżniowe chwytaki samozasysające, są coraz częściej wykorzystywane w branży okiennej. Jak działają i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Tego i więcej dowiesz się, czytając dalej.

Czym są zawiesia próżniowe?

Zawiesia próżniowe to urządzenia chwytne, które można zainstalować na haku dowolnego urządzenia typu dźwigowego. Ich główną część stanowią zawiesie-ssawki, które mocuje się do płaskich ciężarów.

Zastosowanie zawiesi

Zawiesia próżniowe znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba przetransportować ciężkie, płaskie elementy. Są nimi m.in.: blachy i płyty z metali (zarówno żelaznych, jak i nieżelaznych oraz magnetycznych i niemagnetycznych), płyty drewniane, materiały z kamienia, płyty plastikowe.

Są też idealnym urządzeniem do transportu szkła, zwłaszcza szyb wielkopowierzchniowych, dlatego ich zastosowanie w branży okiennej jest nieocenione. W tym wypadku zawiesia próżniowe łączy się najczęściej z mini żurawiem. Stanowią także nieodłączną część manipulatorów do szkła. Bezpiecznie i sprawnie przenoszą szkło z miejsca na miejsce oraz ułatwiają jego montaż.

Cechy zawiesi próżniowych

W zależności od modelu zawiesia próżniowe cechują się różnymi rozwiązaniami. Jednak wszystkie bez wyjątku służą do podnoszenia dużych ciężarów. Nie wymagają kosztownych zabiegów konserwacyjnych i charakteryzują się długą żywotnością. Dzięki odpowiedniemu dostosowaniu możliwe jest chwytanie powierzchni: mokrych, cienkich, profilowanych, pokrytych rdzą, naolejonych.
Nośność zawiesi próżniowych znacznie różni się od siebie. Na dodatek jest ona motywowana również przez moc urządzenia, którego używasz. Z tego powodu nie można określić jakiejś maksymalnej wartości. Rada? Zawsze należy kierować się zaleceniami producentów, bo na rynku można znaleźć zawiesie próżniowe o niezwykle zróżnicowanym udźwigu – od 100 kg do ponad tony.

Jak znaleźć dobre zawiesia?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że na jakość zawiesi wpływa wiele czynników. Przede wszystkim chodzi o producenta. Dobre źródło zakupu musi być sprawdzone – producent powinien posiadać odpowiednie certyfikaty i służyć pomocą w wyborze.

Sprawdź  Żuraw Maeda MC 285-2 – charakterystyka

Na sprawność zawiesi wpływa też sposób jej użytkowania. W przypadku branży okiennej decydujące znaczenie będzie miało zatem urządzenie. Jego rodzaj (mini żuraw, manipulator) i jakość wpłyną na działanie zawiesia próżniowego. Z tego też powodu polecamy ewentualne kupno od producenta, który zajmuje się nie tylko jednym produktem. Warto, aby miał doświadczenie w różnym zastosowaniu przyssawek.

Adres

Glasslift Sp. z o. o.
ul. Długa 15
95-100 Zgierz

Pełen kontakt
Pełen kontakt

Działamy na terenie całej Polski

Mapa

Główna baza sprzętowa: Rzgów koło Łodzi

Pozostałe bazy sprzętowe: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Częstochowa, Katowice