1. Start
  2. Blog
  3. Kiedy wybrać mini żurawia?
01

Artykuł

Kiedy wybrać mini żurawia?

Mini żuraw to urządzenie przeznaczone do przenoszenia szkła wielkogabarytowego. Nie jest jednak jedynym wyborem. Kiedy wybrać taką maszynę, a kiedy lepiej sprawdzi się manipulator do szkła czy przyssawka?

Cechy

Istnieją różne modele mini żurawi, ale wszystkie mają część cech wspólnych, które wyróżniają je na rynku.

  • udźwig do blisko 4 ton
  • maksymalny promień roboczy (zasięg) do 16 metrów
  • zakres obrotu 360 stopni
  • zasilanie spalinowe i elektryczne
  • szerokość transportowa 750 mm
  • budowa typu pająk
  • zblocze linowe 40 metrów

W zależności od modelu maszyny można ją wyposażyć w: pilot zdalnego sterowania, hak szperający, białe gąsienice, ssawki do montażu szkła, zblocze hakowe.

Mini żuraw to urządzenie do zadań specjalnych

Cechy tego mini dźwigu nie oddają jednak pełni jego mocy bez porównania z innymi urządzeniami.

Żurawia najczęściej zestawia się z manipulatorem do szkła, który posiada duży udźwig, a przy tym niewielkie rozmiary. Manipulatory podnoszą bowiem szkła nawet o wadze 600 kg! Ponadto ich montaż pionowy wynosi 3,1 m, a montaż pułapowy 3,6 m. Jest to więc urządzenie o dużej mocy. Ale to mini żuraw został stworzony do zadań specjalnych.

Urządzenie mieści się w zwykłych drzwiach wewnętrznych, a jego udźwig mierzymy w tonach. Tylko on jest w stanie podnieść najcięższe szkła wielkogabarytowe stosowane obecnie w licznych apartamentowcach czy galeriach. Jednocześnie dostanie się też w miejsca trudno dostępne i nie ma problemu z jazdą po terenie budowy.

Kiedy wybrać mini żurawia?

Zalety mini żurawia sprawiają, że można go użyć przy wykonywaniu wielu zleceń. Niewątpliwie najlepiej sprawdzi się przy montażu naprawdę dużych okien wielkogabarytowych (o wadze liczonej w tonach).

Przy jego wyborze trzeba też wziąć pod uwagę powierzchnię, po której będzie się przemieszczał. Chociaż maszyna potrafi podnieść więcej niż waży, to jej ciężar własny nie jest mały – wynosi 2120 kg. W niektórych przypadkach może to być już za dużo. Wówczas lepszym wyborem będzie manipulator do szkła.

Sprawdź  Jak montować okna wielkogabarytowe?

Jak mini żuraw, to tylko MAEDA
Pionierem w produkcji tych małych dźwigów jest japońska firma MAEDA. Dzieje się tak za sprawą jej profesjonalizmu i niezawodnego sprzętu. Jeśli więc planujesz wynająć mini żurawia, koniecznie wybierz tego sprawdzonego, czyli właśnie firmy MAEDA. Możesz go dostać w Glasslift, gdzie otrzymasz również pełne wsparcie techniczne.

Adres

Glasslift Sp. z o. o.
ul. Długa 15
95-100 Zgierz

Pełen kontakt
Pełen kontakt

Działamy na terenie całej Polski

Mapa

Główna baza sprzętowa: Rzgów koło Łodzi

Pozostałe bazy sprzętowe: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Częstochowa, Katowice