1. Start
  2. Blog
  3. Zastosowanie mini dźwigów
01

Artykuł

Zastosowanie mini dźwigów

Branża budowlana rozwija się niezwykle dynamicznie. W związku z tym pojawiają się coraz to nowsze potrzeby. Jednym z rozwiązań problemów budownictwa nowoczesnego (i nie tylko) są mini dźwigi, czyli tzw. mini żurawie. W jakich pracach sprawdzają się najlepiej i dlaczego są tak bardzo popularne? Tego i więcej dowiesz się z naszego artykułu.

Mini żurawie MAEDA

Na samym początku warto poświęcić chwilę mini dźwigom firmy MAEDA. Te japońskie maszyny są bowiem pionierami w branży miniaturowych dźwigów. Po poznaniu ich specyfikacji, trudno oprzeć się wrażeniu, że niewątpliwie zasługują na swoje miano.

W zależności od modelu mini żurawie MAEDA mają udźwig od 2 do blisko 4 ton, a ich maksymalny promień roboczy wynosi nawet do 16 metrów. Co jednak najciekawsze – mimo swoich możliwości są niezwykle mobilne. Mieszczą się w zwykłych drzwiach wewnętrznych i doskonale radzą sobie na każdym terenie, nawet błotnistym.

Mini dźwigi mogą być wyposażone w dodatkowe udogodnienia. Najczęstsze z nich to: pilot zdalnego sterowania, zblocze hakowe, białe gąsienice niezostawiające śladów, hak szperający, ssawki do montażu szkła.

Łatwa praca w trudno dostępnych miejscach

Mini żurawie znane są z tego, że sprawdzają się tam, gdzie inne maszyny zawodzą. Jakie maszyny? Mowa oczywiście o dźwigach standardowych rozmiarów. Nie nadają się one do prac wewnątrz budynków. Nie wjadą też na dach ze względu na małą nośność. Ten pod ciężarem tego typu maszyn uległby po prostu uszkodzeniu.

Mini dźwigi są stworzone do montażu ciężkich elementów w niewielkich przestrzeniach. Takimi elementami są najczęściej szyby, ale mogą to być także części dachów lub stalowe balustrady.

Wcale nie taki mini

Chociaż mini dźwigi są faktycznie mini, to ich funkcjonalność sprawia, że można je nazwać wielkimi maszynami. Żurawie MAEDA są niezwykle mobilne – mogą obracać się o 360 stopni, mieszczą się w drzwiach standardowych rozmiarów, mają duży zasięg i świetną nośność. Chociaż są w stanie podnieść do kilku ton, nie tracą swojej mobilności na żadnym etapie prac. Dodatkowo posiadają specjalne czujniki, dzięki którym urządzenie działa z maksymalną precyzją.

Sprawdź  Jak wybrać ssawkę do szkła?

Mini dźwigi – zastosowanie w praktyce

Ponieważ nadzór nad maszyną jest niezwykle prosty, jej wykorzystanie ma wiele zastosowań nie tylko ze względu na liczne zalety. W praktyce mini dźwigi sprawdzają się także w przenoszeniu aut (np. wystawionych w centrach handlowych) lub dużych dzieł sztuki. Ich zastosowanie nie ogranicza się jedynie do prac budowlanych. Warto o tym pamiętać, podejmując się niestandardowych zleceń.

Adres

Glasslift Sp. z o. o.
ul. Długa 15
95-100 Zgierz

Pełen kontakt
Pełen kontakt

Działamy na terenie całej Polski

Mapa

Główna baza sprzętowa: Rzgów koło Łodzi

Pozostałe bazy sprzętowe: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Częstochowa, Katowice