1. Start
  2. Blog
  3. Profesjonalne urządzenia do transportu i montażu szkła: manipulatory do szkła
01

Artykuł

Profesjonalne urządzenia do transportu i montażu szkła: manipulatory do szkła

Zapraszamy do lektury trzeciego już artykułu opisującego rynek stolarki w Polsce oraz urządzenia do transportu i montażu szkła. Wykorzystujemy naszą wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie, by przybliżyć wybrane zagadnienia. W trzecim artykule omawiamy, czym są manipulatory do szkła i jak ich użytkowanie wpływa na rynek stolarki. Przyglądamy się również kwestiom związanym z zakupem  manipulatora i omawiamy, jaka metoda finansowania jest najbardziej korzystna. Zapraszamy do lektury!

Manipulatory do szkła na polskim rynku

Manipulatory do szkła to urządzenia, które cieszą się rosnącą popularnością. To samobieżne wózki, które są wyposażone w pompy próżniowe – takie same pompy można znaleźć w ssawkach do szkła – i ramię. Manipulatory mają napęd elektryczny, który gwarantuje cichą pracę. Do ramienia jest najczęściej mocowany trawers z talerzami przyssawkowymi. Manipulatory to uniwersalne urządzenia, które mogą być stosowane do różnych prac, dlatego w niektórych modelach zamiast trawersa są montowane haki lub widły. Dodatkowe wyposażenie sprawia, że urządzenia mogą być wykorzystywane również do przenoszenia ram oraz przedstawiania stojaków lub palet.

Manipulatory do szkła mogą są chętnie wykorzystywane w polskich firmach podczas pracy w hali przy produkcji oraz przy transporcie poziomym. Najczęściej są jednak używane do precyzyjnego montażu tafli szkła na budowie. Ich niezawodność doceniają właściciele i pracownicy firm budowlanych. Przy korzystaniu manipulatora wystarczą zaledwie dwie osoby (w skrajnych sytuacjach jedna!) do wbudowania szyb o wadze kilkuset kilogramów!

Zastosowanie manipulatorów

Manipulatory do szkła mogą być z powodzeniem stosowane na budowie oraz w zakładach produkcyjnych. Doskonale sprawdzają się w czasie zadań wykonywanych w hali oraz na świeżym powietrzu. Jakie są najważniejsze korzyści z korzystania z manipulatorów? Na pewno należy uwzględnić:

  • znaczące skrócenie czasu niezbędnego do realizacji zadań,
  • uwolnienie zasobów ludzkich oraz technologicznych,
  • podniesienie bezpieczeństwa.

Manipulatory do szkła sprawiają, że transport oraz montaż ciężkich okien staje się procesem zautomatyzowanym. To oznacza, że praca na placu budowy, czy w hali przebiega szybciej i przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa. Warto jednocześnie pamiętać, że urządzenia mają ograniczone gabaryty, więc służą głównie do montażu okien na jednej kondygnacji. Przy większych i rozbudowanych pracach niezbędny będą bardziej zaawansowane urządzenia takie jak: miniżuraw i ssawka do szkła.

Zakup, czy wynajem manipulatora?

Wielu właścicieli firm, czy zakładów szuka sposobów, by poprawić efektywność pracy. Starając się usprawnić procesy, sięgają po nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest uzupełnienie bazy sprzętowej o manipulator. Zakup urządzenia o dobrych parametrach to korzystne rozwiązanie, jeśli będziecie Państwo wykorzystywać jego pełen potencjał sprzętowy. Dlatego tak ważne jest, by dobrać model o optymalnej funkcjonalności i odpowiadających Państwu parametrach. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów – specjaliści Glasslift wezmą pod uwagę specyfikę Państwa działalności i doradzą, który manipulator z najlepiej spełni Państwa oczekiwania – lub zdecydować się na przetestowanie urządzenia na placu budowy.

Wynajem – sprawdzenie urządzenia przed zakupem

W Glasslift polecamy naszym klientom, którzy nigdy nie korzystali z manipulatora, podzielenie tej inwestycji na dwa etapy. Pierwszym z nich powinien być wynajem manipulatora. Warto wybrać urządzenie o parametrach i funkcjonalności, które spełnią oczekiwania. Należy jednak pamiętać, że dopiero po kilku zleceniach będzie można określić, czy dany model spełnia oczekiwania i faktycznie usprawnia codzienną pracę. Na podstawie obserwacji może okazać się, że wystarczy manipulator o podstawowych parametrach lub wręcz przeciwnie – niezbędne jest zaawansowane urządzenie. Dlatego w kolejnym kroku możecie Państwo zdecydować się na zakup odpowiedniego modelu lub pozostać przy wynajmie. Jeśli nie chcecie Państwo ponosić wydatków na inwestycję, polecamy wynajem, jako dobrą alternatywę dla zakupu.

Wynajem na dogodnych warunkach

W Glasslift polecamy Państwu nowoczesne manipulatory z naszej bazy sprzętowej, które można wynająć na dłuższy lub krótszy okres. Jakie korzyści osiągnięcie Państwo z wynajmu?

  • Zmienicie jednorazową inwestycję w comiesięczną, niską ratę.
  • Będziecie korzystać z manipulatora o parametrach idealnie dopasowanych do Waszych potrzeb.
  • Będziecie mieli dostęp do zaawansowanego parku maszynowego Glasslift.

Wielu naszych klientów korzysta z opcji wynajmu na zlecenie – kontaktują się z nami, gdy potrzebują manipulatora do wykonania określonych czynności na przykład na placu bodowy. Dzięki temu korzystają z najlepszych urządzeń wyłącznie w tych okresach, gdy są im niezbędne. Wynajem manipulatorów do szkła w Glasslift to opłacalna inwestycja, która pozwala utrzymać konkurencyjność na rynku!

Dzięki dynamicznemu rozwojowi rynku stolarki w Polsce przedsiębiorcy mają dostęp do nowoczesnych urządzeń, które usprawniają codzienną pracę. Stosowanie profesjonalnych systemów do transportu i montażu szkła oraz urządzeń takich jak manipulatory ma wpływ na jakość i tempo realizowanych zleceń. Dlatego polecamy naszym klientom, by uwzględniali w realizowanych projektach  nowoczesne rozwiązania!

Adres

Glasslift Sp. z o. o.
ul. Długa 15
95-100 Zgierz

Pełen kontakt
Pełen kontakt

Działamy na terenie całej Polski

Mapa

Główna baza sprzętowa: Rzgów koło Łodzi

Pozostałe bazy sprzętowe: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Częstochowa, Katowice