1. Start
  2. Blog
  3. Glasslift dla małych i średnich przedsiębiorstw: Optymalizacja pracy i bezpieczeństwo
01

Artykuł

Glasslift dla małych i średnich przedsiębiorstw: Optymalizacja pracy i bezpieczeństwo

Prowadzisz małą lub średnią firmę, która działa w branży budowlanej, remontowej czy szklarskiej? Jest wiele wyzwań, z jakimi mierzysz się każdego dnia, a jednym z nich jest optymalizacja czasu pracy oraz poprawa wydajności. Jak to zrobić? Oczywiście z pomocą nowoczesnych maszyn, bez których trudno sobie dzisiaj wyobrazić montaże czy transporty na krótkich odcinkach. Wybór sprzętu nie jest jednak łatwy, zwłaszcza, że ceny żurawi (nawet tych w wersji mini), podnośników czy manipulatorów do szkła są dość wysokie. Jak zainwestować mądrze? Testując wcześniej w praktyce wybrane rozwiązania!

Rozwiązania Glasslift – podnośniki i manipulatory do szkła

Podnośniki i manipulatory do szkła to specjalistyczne urządzenia, które umożliwiają bezpieczny transport oraz montaż szkła w różnych miejscach, od budynków mieszkalnych po obiekty przemysłowe. Dzięki nim, pracownicy mogą efektywnie wykonywać zadania związane z podnoszeniem, przenoszeniem i instalacją szkła, minimalizując ryzyko wypadków i uszkodzeń materiałów.

Mitem jest, że urządzenia tego typu są zarezerwowane tylko dla dużych przedsiębiorstw. Gama sprzętów jest szeroka i obejmuje także kompaktowe modele, o wymiarach i mocy odpowiednich do pracy przy inwestycjach na nieco mniejszą skalę[U1] . Świadomość tego, że Twoja firma może sporo zyskać dzięki mini żurawiom typu BG Lift M060 czy M250 to pierwszy krok do nowych inwestycji.

Potrzeba rozwiązania Glasslift w małych i średnich firmach

Małe i średnie firmy często operują na rynkach, gdzie konkurencja jest zacięta, a tempo pracy szybkie. W takich warunkach, efektywność czasowa i kosztowa jest priorytetem – trudno jednak osiągnąć ją wyłącznie pracą rąk ludzkich, bez wsparcia sprzętowego. Rozwiązania Glasslift pozwalają mniejszym firmom zwiększyć swoją konkurencyjność poprzez:

  • optymalizację procesów montażowych,
  • zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom,
  • zwiększenie precyzji działania,
  • przyspieszenie tempa realizacji zadań,
  • możliwość pracy wewnątrz budynków (zasilanie elektryczne, brak spalin).

Szybsze tempo, większe bezpieczeństwo i komfort operatorów, ale też szerokie możliwości wykorzystania sprawiają, że Glasslift bardzo celnie odpowiada na potrzeby przedsiębiorców z sektora MŚP.

Sprawdź  Żuraw BG LIFT M250 – charakterystyka

Jak firmy mogą skorzystać z usługi Glasslift?

W teorii wiesz, jak działają maszyny dźwigowe, mini żurawie czy ssawki, ale nie miałeś okazji przekonać się o ich funkcjonalnościach w praktyce? A może w ogóle pierwszy raz dowiadujesz się o nowych perspektywach dla swojej firmy i zamierzasz je zagłębić? Przed zakupem mini żurawia, warto go przetestować!

Prezentacja u klienta w firmie lub na miejscu inwestycji

Firmy montażowe mają często potrzebę obejrzenia maszyn, którymi są zainteresowane w praktyce. Warto zamówić prezentację wybranego mini żurawia w siedzibie swojej firmy, a jeszcze lepiej – obejrzeć jego działania na żywo. Można w tym celu umówić się z doradcą. Poda on lokalizację i termin, w którym będą prowadzone prace z użyciem wybranej maszyny. Pozwoli to ocenić jej udźwig, zasięg, tempo, zwrotność – w realnych, a nie sztucznie wykreowanych warunkach.

Szkolenie z obsługi podnośników do szkła

Właściwe szkolenie z obsługi podnośników do szkła jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa pracowników oraz skuteczności wykonywanych prac – przekonuje jeden z operatorów mini żurawi z firmy Glasslift. Specjalistyczne szkolenia, które pozwalają pracownikom na bezpieczne i efektywne korzystanie z urządzeń to coś znacznie więcej niż tylko zapoznanie się z instrukcja obsługi producenta. Dzięki nim można w pełni odkryć oraz wykorzystać potencjał urządzeń, sprawdzić różne konfiguracje i realnie ocenić, jak poprawiają jakość i tempo pracy.

Wynajem podnośnika z przeszkoleniem obsługi

Dla firm, które nie potrzebują podnośnika do szkła na stałe, ale chętnie korzystałyby z niego okresowo, wynajem z przeszkoleniem obsługi może być idealnym rozwiązaniem. To elastyczna opcja, która umożliwia korzystanie z niezbędnego sprzętu bez konieczności ponoszenia kosztów jego zakupu i utrzymania. Wynajem na atrakcyjnych warunkach może się odbywać z operatorem lub bez – wszystko zależy od tego, jakie są kompetencje użytkownika, do jakich prac potrzebuje sprzętu i budżetu, który przewiduje na całą inwestycję.

Sprawdź  Mini żurawie - kiedy warto je wybrać?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru podnośnika lub manipulatora?

Kiedy wiesz już, że chcesz kupić lub wynająć sprzęt, rodzi się pytanie – który model wybrać. W ofercie Glasslift są urządzenia przeznaczone dla małych i średnich firm. Oto konkretne warianty warte rozważenia:

Pamiętaj jednak, że podstawą wyboru jest rozmowa z doradcą i skorzystanie z jego wskazówek. Po rozpoznaniu Twoich potrzeb dobierze on najlepszą indywidualną ofertę.

Bezpieczeństwo obsługi i użytkowania

Bezpieczeństwo pracowników powinno być zawsze priorytetem. Podczas wyboru podnośnika lub manipulatora do szkła, należy zwrócić uwagę na utrzymanie odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Nie tylko na etapie pierwszego uruchomienia, ale też później – bieżąca konserwacja i przeglądy to priorytet!

Dostępność serwisu posprzedażnego

Ważnym czynnikiem przy wyborze dostawcy rozwiązań dla MŚP jest także dostępność serwisu posprzedażnego. Regularna konserwacja oraz szybka naprawa w razie awarii gwarantują nieprzerwaną pracę i długotrwałą wydajność urządzeń. Jak to wygląda w praktyce? Glasslift zapewnia swoim klientom gwarancje, a w ich ramach przeglądy:

  • żurawie – gwarancja na rok, przegląd gwarancyjny po 6 miesiącach,
  • manipulatory – gwarancja na rok, przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach,
  • ssawki – gwarancja na 2 lata, przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach.

Glasslift: Idealne rozwiązania dla małych i średnich firm montażowych

Rozwiązania Glasslift w postaci podnośników i manipulatorów do szkła stanowią nieocenione wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki nim, firmy zajmujące się montażem elementów szklanych, ale nie tylko, mogą zwiększyć swoją efektywność, poprawić bezpieczeństwo pracy oraz zaoferować klientom lepszą jakość usług. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia dobrze jest skorzystać z opcji prezentacji lub udać się w miejsce, gdzie ono pracuje. Pozwoli to – w zestawieniu z parametrami i rekomendacjami doradcy – dobrać sprzęt idealny dla swoich potrzeb.  

Sprawdź  Czy przechowywanie szkła ma wpływ na jego przetwarzanie?

 [U1]Tu się chyba szyk zdania przestawił?

Adres

Glasslift Sp. z o. o.
ul. Długa 15
95-100 Zgierz

Pełen kontakt
Pełen kontakt

Działamy na terenie całej Polski

Mapa

Główna baza sprzętowa: Rzgów koło Łodzi

Pozostałe bazy sprzętowe: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Częstochowa, Katowice